aidian
20 بهمن 1401 - 15:34

هدایت افکار عمومی در مسیر مطالبه گری صحیح از وظایف رسانه هاست

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران در هدایت افکار عمومی به سمت مطالبه گری صحیح نقش بسزایی دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، فاطمه محمدبیگی در اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان قزوین که ظهر امروز در سالن اجتماعات مجتمع لاله برگزار شد،  حضور در فضای رسانه ای را جهاد گونه و نوعی جهاد تبیین ذکر و اظهار کرد: خبرنگاران در هدایت صحیح افکار عمومی به سمت مطالبه گری صحیح، از وظایف مهمی برخوردار هستند.

وی افزود: رسانه ها بر اساس رسالت خبررسانی باید بتوانند مشکلات مردم را با به کارگیری منطق درست به سمع و نظر مسئولان برسانند و آنان پاسخگو باشند.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر رسانه ها نتوانند عواطف و احساسات مردم را در زمان وقوع حوادث مختلف کنترل و مدیریت کنند و احساس واقعی آنان را نشان دهند، قافیه را باخته اند.

محمدبیگی اضافه کرد: در اغتشاشات اخیر در کشور برخی اخبار به موقع از سوی رسانه ها و مسئولان اطلاع رسانی نشد و از طرف مقابل نظام، جا ماندیم و سبب شد هزینه پرداخت کنیم گرچه مردم با عقلانیت و دوری از اخبار غیرواقعی به دشمنان پاسخ دندان شکن دادند و سرجایشان نشاندند.

وی فضای عمومی را نیازمند ساماندهی و فضای رسانه ای را نیازمند قانون، بازگویی اخلاق و عقلانیت و عاطفه دانست و خاطرنشان کرد: نیازهای امروز مردم باید توسط رسانه ها شناسایی، پیگیری و انعکاس یابد چرا که صرف برآورده کردن آرزوها و آمال مردم سبب ایجاد گسل بین رسانه و مردم می شود.

این نماینده مجلس نگه داشتن مرزهای رسانه ای توسط رسانه ها را مهم ذکر و اذعان کرد: برای انتشار افکار، مرزها و میدان ها باز است و رسانه ها می توانند با آزادی بیان آنچه در ذهنشان است را برای افکار عمومی تبیین کنند.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی به عنوان محور مقاومت دنیا مطرح است و امروز با تلاش های رسانه ای و فعالان فرهنگی باید در عرصه جهاد تبیین کار کرد و نظام را در تمدن سازی نوین اسلامی یاری کنیم.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس، جمهوری اسلامی را مولود بنیانگذار کبیر انقلاب دانست و ادامه داد: هرجای دنیا که نام امام می آید ایشان را به عنوان رهبر کاریزمای جهانی که حکمرانی دنیا را در سده اخیر تغییر داد، می شناسند که وجودش سبب شد صهیونیسم بین المللی در ادامه حیاتی که تصور و برای حضور در خاورمیانه و سلطه به جهان برنامه ریزی کرده بود، به هم بریزد و رژیم صهیونیستی تنش به لرزه درآید.

محمدبیگی اضافه کرد: امروز هیمنه استکبار در هم شکسته شده و افول آمریکا و صهیونیسم به وضوح قابل مشاهده و انقلاب اسلامی در حال گذار از پیچ تاریخی است و نظام نوین جهانی در حال شکل گیری می باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز استکبار جهانی از نام ایران می هراسد و دشمنان نظام در مناسبت های مختلف از پرچم ایران اسلامی که در میادین مختلف به اهتزاز در می آید واهمه دارند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029870