aidian
20 بهمن 1401 - 15:36

افتتاح طرح‌های عمرانی بوشهر با ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

استاندار بوشهر از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی با سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومان در مناطق شمالی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر دیلم، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دیلم با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به افتتاح طرح‌های عمرانی و اقتصادی در هشتمین روز از دهه فجر در شمال استان بوشهر اظهار داشت: در شهرستان دیلم 40 طرح مختلف عمرانی و اقتصادی افتتاح و یا اجرایی شد.

وی میزان سرمایه‌گذاری این طرح‌ها را یک‌هزار میلیارد تومان دانست و بیان کرد: کارخانه تعمیر شناور دریایی توسط بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری 105 میلیارد تومان وارد مدار بهره‌برداری شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان اقتصاد دریایی است گفت: تکمیل زنجیره شناورها، واحدهای تعمیرات است که در این راستا این واحد شناورسازی توانمندی ساخت شناور خدماتی و تدارکاتی، قایق، قطعات فلزی سازه‌ای و بدنه شناور و قایق، لنج فلزی و تعمیرات انواع کشتی را دارد.

محمدی‌زاده با اشاره به وجود 25 واحد شناورسازی در استان بوشهر ادامه داد: در دیلم عملیات اجرایی برق‌رسانی به منطقه ویژه اقتصادی صنعتی آغاز شد که با تکمیل آن زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن آغاز می‌شود.

وی آغاز ساخت 54 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی را از دیگر طرح‌ها دانست و بیان کرد: این واحدهای مسکونی در برازجان، دیلم و گناوه عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

استاندار بوشهر با قدردانی از خیران مسکن‌ساز بر افزایش مشارکت در این امر خداپسندانه تأکید کرد و با اشاره به افتتاح بخش دیگری از شبکه جمع‌آوری فاضلاب دیلم افزود: اکنون 70 درصد شبکه جمع‌آوری فاضلاب گناوه در مدار بهره‌برداری است که تلاش می‌شود 30 درصد باقیمانده در سال‌های آینده تکمیل شود.

انتهای پیام/190/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029869