aidian
20 بهمن 1401 - 01:54

تولید ماده اولیه شوینده‌ها دغدغه واحدها را برطرف می‌کند/ فاز نخست شرکت صنایع شیمیایی اکسیر آسو افتتاح شد

مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی اکسیر آسو با بیان اینکه این شرکت مواد اولیه شوینده تولید می‌کند، گفت: تولیدات این واحد دغدغه اصلی تولید کنندگان شوینده‌های خانگی و صنعتی را حل خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فاز نخست شرکت صنایع شیمیایی اکسیر آسو با ظرفیت کل ۳ هزار تن در ساعت جمعاً با ظرفیت ۲۱ هزار و ۶۰۰ تن در سال در زمینه تولید مواد اولیه شوینده در زمینی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع در شهرک صنعتی سلطانیه افتتاح شد.

عملیات ساخت مجموعه از سال ۱۴۰۰ آغاز و در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری رسیده است میزان سرمایه گذاری در این واحد صنعتی 200 هزار میلیارد تومان است.

ریبوار نصرتی، مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی اکسیر آسو در آین افتتاح این واحد صنعتی مدیرعامل شرکت شیمیایی اکسیر اکسو در آئین افتتاح این واحد با تقدیر از همکاری همکاران شرکت که به صورت شبانه‌روزی برای آماده کردن این واحد برای افتتاح تلاش کردند، اظهار کرد: با تلاش‌های آماده انجام شده فاز نخست این واحد در ۱۱هزار مترمربع آماده شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی اکسیر آسو با بیان اینکه این شرکت مواد اولیه شوینده تولید می‌کند، افزود: تولیدات این واحد دغدغه اصلی تولید کنندگان شوینده‌های خانگی و صنعتی را حل خواهد کرد.

وی سرمایه‌گذاری انجام شده برای شرکت اکسیر اکسو را ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: بخشی از این اعتبار توسط بانک ملی تامین شده است، نصیری اشتغال حال حاضر شرکت اکسیر اکسو را ۴۸ نفر اعلام کرد و گفت: میانگین سنی این نیروها ۳۴ سال است.

 نصیری با بیان اینکه واحد تولیدی اکسیر اکسو توان تولید ۶ محصول همزمان را دارد، تصریح کرد: با پیش بینی‌های انجام شده برای سال 1405 این واحد تولیدی تبدیل به سه برند برتر در منطقه خاورمیانه در تولیدات مواد اولیه شوینده خواهد شد که ۷۵ درصد تولیدات آن صادر خواهد شد.

 مدیر عامل شرکت اکسیر اکسو با بیان اینکه واحد مزبور از شهریورماه سال جاری در حال فعالیت است و ۱۰۰ درصد محصولات تولیدی آن صادر می‌شود، ادامه داد: این واحد در حال حاضر یک میلیون دلار ارزآوری دارد.

 وی با بیان اینکه تکنولوژی شرکت شیمیایی اکسیر اکسو توسط نیروهای داخلی طراحی شده است، افزود: ایران در حال حاضر چهارمین کشور تولید کننده مواد اولیه شوینده بعد از امریکا، ایتالیا و چین محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت اکسیر اکسو با تاکید بر منحصر به فرد بودن تولیدات این واحد صنعتی افزود: مشتریان خارجی تولیدات این واحد را تا عید نوروز پیش‌ خرید کرده‌اند.

 وی بر لزوم حمایت از واحد صنعتی اکسیر اکسو برای افزایش اشتغال‌زایی و همچنین افزایش تولیدات آن تاکید کرد و گفت: اگر حمایت‌های مورد نظر از این واحد انجام شود اشتغال آن تا چهار سال آینده به ۳۰۰ نفر و درآمدزایی آن به 2.5 میلیون دلار میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

نصرتی با بیان اینکه مواد اولیه مورد نیاز برای فعالیت‌های شرکت یک سوم نیاز ماهانه است، ادامه داد: به دلیل کمبود این مواد این واحد صنعتی در ماه فقط ۱۰ روز فعال است که خواباندن دستگاه ها، از دست دادن مشتری و کاهش درآمد ارزی از معایب این کمبود به شمار می‌رود.

 مدیرعامل شرکت اکسیر اکسو با تاکید بر تسلط نیروهای واحد صنعتی به تکنولوژی به عنوان طراح ادامه داد: ما مطمئن به تغییر تکنولوژی فعالیت در این نوع صنعت هستیم از این رو در صدد تولید دو محصول انحصاری در آینده خواهیم بود.

وی  تولید روغن موتور که دارای ارزش افزوده بسیار بالا و ارزآوری است را از جمله محصولات انحصاری برنامه‌ریزی شده برای تولید در آینده عنوان و تصریح کرد: راه‌اندازی خط تولید این محصول نیاز به سرمایه ثابت و در گردش دارد

پایان پیام/۷۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028781